Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Upozorenja na propise koji se tiču vjernice
Upozorenja na propise koji se tiču vjernice
Sastoji se od velikog broja propisa koji se tiču žene vjernice od ukrašavanja pa do namaza i posta.Pisac : Salih ibn Fevzan el Fevzan
Source : http://www.islamhouse.com/p/173541
Knjige
- Kršćansko-muslimanski dijalogKnjiga u obliku razgovora između muslimana i kršćanina, te daje prikaz vjere Islama i stvarnost kršćanstva.
Pregledao : Muhamed Porča
Source : http://www.islamhouse.com/p/196708
- Muvetta uz kratak komentarMuvetta je djelo 'alima koji je bio muhaddis i fekih, imam mezheba, mudžtehid kojem su učenjaci njegovog vremena posvjedočili da je bio prvak u fikhu i hadisu koji je bio obdaren ogromnim intelektualnim kapacitetom i koji je uspio ovladati objema naučnim disciplinama i odlično ih ukomponovati. Mnogi islamski autoriteti su kazali sve najljepše o ovom djelu, hvaleći ga i dajući mu najveće ocjene. Muvetta je zapisana sredinom drugog stoljeća po Hidžri i to je prvo fikhsko-hadisko djelo . Metodu imama Malika su kasnije preuzeli i razradili čuveni 'alimi poput: Abdullaha ibnul-Mubareka, Buharije, Muslima, Ebu Davuda, Et-Tirmizija, En-Nesaija, Ibnul-Madždže... Ovo je rivajet Muhammeda ibnul-Hasena koji je bio učenik imama Ebu Hanife i Ebu Jusufa, učitelj imamu Šafi'iji.
Pisac : Malik ibn Enes
Pregledao : Fuad Sedić - Sulejman Topoljak
Prevod : Hamid Indžić
Source : http://www.islamhouse.com/p/369441
- Spašena grupa u svjetlu Kur'ana i sunnetaKnjiga u kojoj su opisi spašene skupine kao što je došao njen pomen u Kur'anu i sunnetu.
Source : http://www.islamhouse.com/p/196813
- Šejtanove zamkeGovori pisac u ovoj knjizi o šejtanskim spletkama i putevima zaštite od njih.
Pisac : Ibn Kajim el Dževzije
Pregledao : Grupa daija
Source : http://www.islamhouse.com/p/77953
- Vječna oporuka - Suština tevhida kod imama Ehli-bejtaOdlična knjiga koja ukratko prikazuje tevhid kod imama Ehli-bejta.
Pisac : Muhammed Salim el Hudr
Prevod : Nedim Haračić
Izvor : Centar za istraživanja u Meberri
Source : http://www.islamhouse.com/p/341725












