Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » 70 mesela o postu
70 mesela o postu
Veoma lijepa knjiga. Iako je malog obima ali je zato velikog sadržaja i puna koristi. Knjiga je u biti sažetak za pitanja i mesele vezane za propise posta.Pisac : Muhamed Salih el Munedžid
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/47237
Knjige
- Tevhid i širkVeoma poznata knjiga iz porodične biblioteke. Malog obima ali velikog sadržaja kao što se može vidjeti iz naslova. Tevhid je najveći cilj i obaveza, a širk najopasniji i najveći grijeh kojeg Allah neće oprostiti.
Pisac : Muhamed Džemil Zejnu
Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source : http://www.islamhouse.com/p/311
- Studija o sljedbenicima strasti i novotarija te stav selefa po tom pitanjuČvrsto znamo da temelji ubjeđenja kod ehlu sunneta vel džemata stoje na ispravnim izvorima Kur'ana i Sunneta te na ispravnom načinu dokazivanja i prihvatanja. Što se tiče sljedbenika novotarija i strasti, njihov put u dokazivanju i uzimanju akide je potpuno suprotan prvom.
Pisac : Nsir ibn Abdulkerim el Akl
Prevod : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51113
- Šerijatski pogled na razvod, vjenčani dar i period čekanja žene nakon razvodaOdlična knjiga koja sadrži propise o razvodu braka, mehra ili vjenčanog dara kao i period čekanja žene nakon razvoda.
Source : http://www.islamhouse.com/p/196809
- Desetorica kojima je obećan DžennetDeset kojima je obećan Džennet je izraz koji se koristi kao išaret za deset ashaba kojima je obećan Džennet još za vrijeme njihova života. Obavjest i obećanje je došlo u mnogim hadisima. Ova knjiga je kratka biografija svakog od tih deset sretnika.
Pisac : Muhamed Muveffak Selima
Prevod : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51111
- Bistro more pobožnosti i suptilnostiJedna od najboljin knjiga napisana na temu ahlaka, zuhda, rekaika i duševnog odgoja.
Pisac : Ahmed Ferid
Pregledao : Šefik Kurdić
Prevod : Hasan Popara
Source : http://www.islamhouse.com/p/344565