Časni Kur'an » Bosanski » Knjige » Islamske teme
Islamske teme
Knjiga je podjeljena na poglavlja, svako poglavlje govori o jednoj temi iz oblasti islamskih nauka. Veoma korisno.Pisac : Salih el Kurdi
Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source : http://www.islamhouse.com/p/323
Knjige
- Strahote Sudnjeg danaKo su ti koji će biti sretni na Sudnjem danu, a ko će nesretan biti? Molimo Allaha da nas učini od prvih te da nas uvede u svoj Džennet. Aaaamin!
Pisac : Abdulmelik el Kelib
Izvor : Visoki Sadijski komitet za pomoć Bosni i Hercegovini
Source : http://www.islamhouse.com/p/321
- Studija o sljedbenicima strasti i novotarija te stav selefa po tom pitanjuČvrsto znamo da temelji ubjeđenja kod ehlu sunneta vel džemata stoje na ispravnim izvorima Kur'ana i Sunneta te na ispravnom načinu dokazivanja i prihvatanja. Što se tiče sljedbenika novotarija i strasti, njihov put u dokazivanju i uzimanju akide je potpuno suprotan prvom.
Pisac : Nsir ibn Abdulkerim el Akl
Prevod : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51113
- Muslimova zbirka hadisa - sažetakMuslimova zbirka hadisa u skraćenoj verziji.
Pisac : Muslim ibn el Hadždžadž ibn Muslim el Kušejri
Pregledao : Grupa daija
Prevod : Aida Mujezin - Jusuf Karaman - Nurko Karaman - Mustafa Prljača - Muhammed Mrahorović
Source : http://www.islamhouse.com/p/77949
- Šta kaže Biblija o Muhammedu sallalahu alejhi ve sellem?Knjiga je u obliku rasprave između Ahmeda Deedata i nekolicine crkvenih službenika koji pokušavaju svim silama dokazati da Poslanik sallalahu alejhi ve sellem nije pomenut u Indžilu. Ahmed je dokazao da postoje pojedini odlomci Indžila ili Biblije koji se ne mogu primjeniti ni na jednu osobu osim na Allahova poslanika sallalahu alejhi ve sellem. Ova knjiga je poklon svakom muslimanu koji želi da zna istinu a i svakom sljedbeniku kršćanske religije.
Pisac : Ahmed Didat
Prevod : Grupa daija
Izvor : Pomoćni ured za dawu - Rabwah
Source : http://www.islamhouse.com/p/51720
- Komentar Temelja sunnetaDrugo poglavlje knjige Svjetlost sunneta i tame novotarija. Izdvojeno je zbog bitnosti.
Pisac : Ahmed ibn Hanbel
Pregledao : Grupa daija - Muhamed Porča
Prevod : Emir Demir
Source : http://www.islamhouse.com/p/77419